Jak wykonać wizualizację elewacji domu?

Wizualizacja elewacji domu pozwala na sprawdzenie, jak będzie wyglądał on po zastosowaniu konkretnych materiałów wykończeniowych. Jak można ją wykonać? Sprawdź teraz!

Samodzielna wizualizacja elewacji domu

Nie trzeba udawać się do architekta, aby przygotować wizualizację domu. Można zrobić to także we własnym zakresie. W tym celu najlepiej zastosować dostępne w sieci programy, które za darmo pozwalają na przygotowanie atrakcyjnie wyglądających obrazów 2D, a niektóre nawet tworzą wizualizacje 3D.

Samodzielna wizualizacja nie jest skomplikowana, dlatego można wykonać ją także bez posiadania specjalistycznej wiedzy. Program krok po kroku pokazuje, jak wykonać wizualizację, a także udostępnia bogatą gamę kolorów, materiałów do wyboru. Gotowa wizualizacja może być zapisana lub wydrukowana.

Wizualizacja elewacji domu w biurze projektowym

Druga propozycja to wizualizacje 3D oraz 2D wykonane przez biuro projektowe. W tym przypadku usługa jest już płatna, dlatego też klient musi przygotować się na dodatkowy wydatek. Atutem jest fakt, że elewacja domu może wyglądać wtedy naprawdę profesjonalnie i dzięki temu może również pomagać w podjęciu najlepszej decyzji o zakupie materiałów wykończeniowych.

Biuro może przygotować wizualizacje na podstawie wskazań klienta, ale również może ono zaproponować własne koncepcje. Dzięki temu klient otrzymuje fachową obsługę, aby jego dom mógł wyglądać efektownie. Wizualizacje można otrzymać także w formie wydruków oraz plików. Koszt usługi to zwykle kilkaset złotych. Dokładne cenniki dostępne są na stronach biur.