Wskazówki na temat eklektycznego projektowania domu

Eklektyczne wnętrza to wciąż rosnący trend. Styl wymaga dużej dbałości o szczegóły, aby zapewnić, że nie przesadzisz z różnymi stylami. Styl wnętrza jest mniej znany i poświęca czas na dostosowanie się do oczu właścicieli domów. Dzięki temu niekonwencjonalnemu stylowi, przedstawiamy kilka wskazówek, jak uzyskać właściwy eklektyczny wystrój domu w domu. Artykuł powstał przy współpracy wraz z stroną architektlodz.pl

Wybierz kolor podstawowy

Kolor, który wybierzesz dla swojego domu, powinien połączyć ogólny wygląd. Upewnij się, że wybierasz jeden jednolity kolor dla swojego domu, zamiast malować ściany różnych pokoi w różnych kolorach. Możesz dodać dziwactwa do wybranego przez siebie wystroju. Wybór zbyt wielu kolorów ścian może utrudnić wybór dekoru. Jednolity kolor na ścianach pozwala wybrać ekscentryczne kolory do wystroju.

Dodaj wzory do stylu

Eklektyczne projekty wnętrz można dobrze zdefiniować za pomocą wystroju wzorzystego. Korzystanie ze wzorzystych dywanów lub tkanin może subtelnie dodać projekt do pokoju. Możesz użyć wzorów geometrycznych, arabskich, a nawet wzorów w kropki, aby dodać energii.

Wydobyć te antyki

Eklektyczny styl wnętrza pozwala wyświetlać wszystkie ukryte przez ciebie antyki. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z antykami. Wybierz kilka elementów, które kochasz i które wyglądałyby dobrze skoordynowane z resztą wystroju.

Przemyśl układ

Przy tak wielu odcieniach, kolorach, fakturach i wzorach eklektyczny wystrój wnętrz może czasem stać się nieco przytłaczający. Zanim zaczniesz szukać elementów wystroju, tkanin i tekstur, upewnij się, że masz dobrze zaplanowany układ. Zdecyduj, gdzie zostanie umieszczony każdy mebel, a także jakie tkaniny będą dobrze do niego pasować, zanim zaczniesz je szukać!

Zachowaj spójność

Decydując o wystroju wszystkich pomieszczeń w domu, upewnij się, że wszystkie pokoje dobrze się ze sobą łączą. Ten styl działa najlepiej, gdy pokoje się uzupełniają. Tworząc przepływ, pokoje nie wyglądają na rozłączone.