Szybki internet radiowy – alternatywa dla światłowodu

Gdy nie ma możliwości podłączenia się do światłowodu, alternatywa to internet wrocław radiowy. Jak dokładnie działa tego typu internet? Jakie są jego zalety? Jak skorzystać z takiej oferty?

Czym jest internet radiowy?

Internet radiowy to rodzaj łączności internetowej, w ramach której dane przesyłane są drogą radiową. Do korzystania z internetu potrzebna jest odpowiednia antena, która montowana jest na budynku, a następnie podłączana do routera.

Chociaż wiele osób kojarzy internet radiowy jako wolny i zawodny, to jednak dzięki rozwojowi technologii obecnie można zamówić także szybki internet radiowy, który znacznie przewyższa średnie prędkości internetu przez łącze telefoniczne, pozwalając na wygodne oglądanie filmów online, granie w gry, streamowanie czy pobieranie dużych plików.

Zalety internetu radiowego

– Pozwala na dostęp do sieci niemalże w każdym miejscu – w zasięgu nadajnika radiowego.
– Oferuje szybkie połączenie – średnio 30 Mbps i więcej w zależności od dostępnej oferty.
– Nie ma limitów – z internetu można korzystać bez obaw o przekroczenie limitów danych.
– Szybki i łatwy montaż – bez konieczności ciągnięcia okablowania do domu.
– Wsparcie serwisowe – jako że internet jest oferowany przez firmy lokalne, mogą one zapewnić szybką reakcję na problemy.

Wobec tego szybki internet radiowy może być bardzo dobrą alternatywą dla światłowodu tam, gdzie nie można z niego skorzystać, a także tam, gdzie oferta radiowa jest po prostu bardziej opłacalna.