Ucz się angielskiego na czasowniku THINK!

Język angielski jest pięknym i bardzo różnorodnym językiem. W dzisiejszych czasach jest on potrzebny do podstawowej komunikacji zarówno za granicą, jak i w pracy czy szkole. Pomimo tego, że jako naród znamy język angielski dość dobrze, nadal potrzebujemy powtarzać i mówić w tym języku.

Choć może się tak nie wydawać, język angielski nie jest trudnym ani wymagającym językiem do nauki. Dlatego, jeśli jesteś jednym z tych nieszczęśników, którzy wciąż zmagają się z angielskim, czytaj dalej.

Ponieważ dzisiaj, wspólnie, nauczymy się kilku podstawowych czasowników nieregularnych, które są po prostu niezbędne w codziennych rozmowach. Przygotowaliśmy również ilustrujące przykłady i użycie. Ale żeby zacząć, musimy wiedzieć, czym właściwie są czasowniki nieregularne.

Czasowniki nieregularne – plaga uczniów

Czasowniki nieregularne są jednym z najbardziej przerażających rozdziałów w języku angielskim. Nie wynika to z ich złożoności, ale z ich objętości. Istnieje ponad 200 czasowników nieregularnych, które powinniśmy znać na pamięć. Ale nie martw się, kilka podstawowych czasowników wystarczy, aby zacząć.

Formy czasowników nieregularnych są nam potrzebne, aby móc poprawnie komponować zdania i je rozumieć. Niestety, nie możemy odróżnić czasowników regularnych od nieregularnych na pierwszy rzut oka, więc nie mamy innego wyjścia, jak tylko się ich nauczyć. Dlatego pokażemy Ci przynajmniej kilka z nich.

Czasownik THINK

Czasownik „think” jest jednym z najczęściej używanych czasowników nieregularnych. Tak jak w przypadku innych czasowników nieregularnych, musimy znać 3 formy czasownika „think”.

To jest tak, że możemy utworzyć czas przeszły THINK, na przykład, którego nie możemy złożyć bez znajomości wszystkich 3 form. Ale wspaniałą rzeczą jest to, że te formy są stosunkowo proste i łatwe do zapamiętania.

Formy czasownika THINK

Bezokolicznik: THINK /θɪŋk/

Czas przeszły: THOUGHT /θɔ:t/

Imiesłów bierny: THOUGHT /θɔ:t/

Patrz na wymowę!

Czas przeszły prosty THINK

W czasie past simple używamy 2. formy czasownika (czasu przeszłego), czyli THOUGHT.

Czas ten stosujemy do wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości raz lub nawet wielokrotnie. W czasie past simple nie używamy liczby pojedynczej/liczby mnogiej ani 3. osoby.

Aby skomponować negatywne znaczenie zdania, używamy czasownika w bezokoliczniku (GET). W połączeniu z czasownikiem „did not/didn’t” tworzymy przeczenie. Otrzymana forma będzie wyglądać następująco: „DID NOT THINK”.

Przykłady:

I thought it was there.

I didn’t think you will come so early.

He thought he’s right.

Czas teraźniejszy złożony THINK

Używamy tego czasu dla sytuacji w przeszłości, które nie wiemy kiedy miały miejsce. Jest on również używany dla wydarzeń z przeszłości, które wpływają na teraźniejszość w swoich konsekwencjach.

Aby poprawnie użyć tego czasu, używamy czasownika w 3. formie (imiesłów bierny), czyli THOUGHT. Jednakże, czasownik „thought” musi być jeszcze połączony z czasownikiem „HAS/HAVE”. To daje nam formę „have thought”.

Żeby wyrazić negację, po prostu zamieniamy czasownik „has/have” na jego negację „hasn’t/haven’t”.

Przykłady:

I have thought about it.

Nauka angielskiego nie jest niemożliwa. Wystarczy wygospodarować choćby 10 minut dziennie na naukę, a efekty przyjdą szybko.

Szkoda by było, gdybyśmy nie mogli chłonąć wszystkich informacji, które świat i internet ma do zaoferowania. Wyobraź sobie uczucie oglądania ulubionego serialu w oryginale po angielsku i rozumienia go bez żadnych problemów. Albo być w stanie przeczytać artykuł po angielsku bez zacinania się 5 razy w 1 zdaniu.

To są właśnie powody, dla których powinniśmy stale doskonalić nasz angielski.